خانه اخبار و مقالات دكترین‌ها و نظریه پردازی خلاق

دكترین‌ها و نظریه پردازی خلاق

doctorin-nazariehدیدگاهها و نظریه‌های مطرح شده توسط ایلیا «میم» هم از نظر حجم این دكترین‌ها و هم از جنبه شعور و نگاه بسیار عمیقی كه در دل آنها نهفته است، شاید صرفاً با كار بزرگترین نظریه پردازان و تئوریسین‌های تاریخ قابل مقایسه باشد.

برای دانلود نسخه پی دی اف اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

یكی از وظایف من در طول سالهایی كه با استاد ایلیا «میم» بوده ام جمع بندی بعضی از نظریه‌ها و دكترین‌های ایشان در زمینه‌های مختلف است.  من سالها در زمینه نظریه پردازی و بررسی نظریه‌های مختلف در انواع موضوعات گوناگون تحقیق كرده ام و تا حد قابل توجهی با این حیطه آشنایی دارم. به همین دلیل تطبیق و تفكیك نظریات استاد و جمع بندی و بررسی آنها را تا جایی كه امكانش باشد، انجام می‌دهم. نظریه‌هایی را كه در طول سالهای گذشته مورد بررسی قرار داده ام در زمینه‌های مختلفی بوده است. این دكترین‌ها را استاد در زمانهای مختلف مطرح می‌كرد. مثلاً در جلسات عمومی و طی یك سخنرانی، در جلسات خصوصی یا حتی در گفتگوهای معمول روزانه. بعد از جلساتی از این دست، اگر مطلب خاصی در زمینه نظریه‌ها در شناسنامه جلسه یا گفتگو ثبت شده بود من روی این موضوع كار می‌كردم و ابعاد آن را از سایر دستنوشته ها، نوارها یا مكتوبات استخراج می‌كردم. تا امروز بیش از پنجاه و هشت نظریه و دكترین مختلف از استاد دریافت كرده ام و مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار داده ام. بیشتر این نظریات، باطنی و باطن گرا هستند اما به همه ابعاد زندگی و حتی گاهی به جزئیات زندگی روزمره هم مرتبط هستند. بعضی از این دكترین‌ها مثل كلید هستند كه می‌توانند قفل‌های مختلف را بگشایند و طیف معلومی از مسائل را حل كنند.  بعضی از آنها در زمینه‌های مشخص هستند مثلاً درباره هنر مبارزه؛ مبارزه در زندگی؛ مبارزه با شرارت و هر نوع نیروی مهاجم. كه این نظریه های مبارزه مانند برخی دیگر از دكترین ها، در كتب مستقلی توسط برخی از شاگردان استاد تفسیر و تبیین شده است. از جمله تئوری های راهبردی هنر مبارزه كه توسط ایلیا «میم» بیان و تعلیم داده شده می توان به طراحی بعضی از سبك های مبارزه ای مانند سبك تسلیم معكوس، سبك آینه ای، سبك كشش همسو،‌ سبك دفاع موازی، دفاع تاخیری، و سبك بسیار جذاب مبارزه تبدیلی اشاره كرد.
دكترین‌هایی كه استاد درباره ازدواج، تغذیه، خواب، روابط جنسی، رویابینی، تعالی ذهنی و دگرگونی آگاهی مطرح كرده است هر محققی را بزودی با این نتیجه مواجه می‌كند كه با ایده‌هایی نایاب و در عین حال بسیار جذاب و كارا مواجه شده است. بویژه وقتی در علوم باطنی و با نگاهی به سبكها و مكتبهای مختلف، با تئوریهای استاد روبرو می‌شویم، از میزان تفاوت در كارایی و جذابیت این نظریات دچار تعجب می‌شویم.
من بعنوان یك محقق در زمینه نظریه‌ها و كسی كه گمان می‌كنم در زمینه نظریه پردازی و بررسی دكترین‌ها بخش اعظم عمر خود را صرف كرده است و با انواع نظریه‌های مختلف (در زمینه‌های مرتبط با زندگی انسان) آشنایی دارد، می‌توانم اثبات كنم كه دیدگاهها و نظریه‌های مطرح شده توسط ایلیا «میم» هم از نظر حجم این دكترین‌ها و هم از جنبه شعور و نگاه بسیار عمیقی كه در دل آنها نهفته است، شاید صرفاً با كار بزرگترین نظریه پردازان و تئوریسین‌های تاریخ قابل مقایسه باشد.

انتشار این مطلب در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!