خانه اخبار و مقالات گرد و غبار خانگی در مورد شما چه می‌گوید

گرد و غبار خانگی در مورد شما چه می‌گوید

dust1محققان می‌گویند جانداران زنده ی میکروسکوپی باغ وحشهای واقعی و قابل اثبات با تنوع فوق العاده هستند که در گرد و غبارهای خانگی مخفی شده‌اند، و دانشمندان دریافته‌اند که این جوامع کوچک می‌توانند تفاوتهای بسیار عمده‌ای با یکدیگر داشته باشند که این وابسته به عوامل مختلفی نظیر اینکه فرد در کجا زندگی می‌کند، چه حیوان خانگی ای دارد و اینکه چند نفر در آن خانه سکونت دارند و اینکه مرد هستند یا زن می‌باشد.

 نوح فیرر، اکولوژیست میکروبی از دانشگاه کلرادو در بولدر می‌گوید "خانه‌های ما اکوسیستم‌ها هستند." او همچنین اشاره دارد که "ما با تنوع شگفت انگیزی از میکروارگانیسم‌ها که معمولا آنها را نمی‌بینم زندگی می‌کنیم."
دانشمندان اضافه کرده‌اند که این تحقیق می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد که میکروبهای این گرد و غبار می‌توانند بر سلامتی انسان تاثیر بگذارند.
فیرر و همکارش قبلا روی اکوسیستمهای میکروبی که در خاک و گیاهان یافت می‌شود بررسی‌ کرده اند.
فیرر در لایو ساینس گفته :"من پس از آن شروع به فکر در مورد این کردم که محیطی که ما بیشترین زمانمان را در آن سپری می‌کنیم خانه است." "چه نوعهایی از میکروبها در خانه هایمان یافت می‌شود و تفاوت آنها چیست؟"
محققان به تجریه و تحلیل گرد و غبارهای جمع آوری شده از داخل و خارج حدود 1200 خانه ی واقع در سراسر ایالت امریکا با مناطق متفاوت آب و هوایی پرداخته‌اند. این گرد و غبار توسط داوطلبانی که در پروژه ی علمی حیات وحش خانه هایمان شرکت کرده بودند جمع آوری شده است.
فیرر گفته "ما نمی‌توانستیم بدون کمک صدها داوطلب که در این راستا ما را کمک دادند این پروژه را به انجام برسانیم."
از آنجایی که گونه‌های مختلف قارچ‌ها و باکتری‌ها اغلب در زیر میکروسکوپ شبیه هم هستند, دانشمندان با استفاده از توالی دی ان ای سعی در تشخیص و شناسایی انواع نمونه‌های گرد و غبار بوده‌اند. فیرر گفته "میزان تنوع میکروبی که در گرد و غبار خانگی دیده‌ام بسیار زیاد و گسترده است"
در مجموع بیش از ۱۲۵ هزار نوع باکتری و ۷۲ هزار نوع قارچ مشاهده شده است.
محققان گفته‌اند "تنوع قارچی که در خانه‌های مردم یافت می‌شود از طریق منطقه جغرافیایی و آب و هوایی مانند دما و رطوبت قابل پیش بینی می‌باشد." فیرر می‌گوید "جایی که شما زندگی می‌کنید تعیین کننده ی نوع قارچی است که با شما در یک خانه زندگی می‌کند."
در مقابل، باکتری‌هایی که مردم در محل اقامتشان دارند به شدت تحت تاثیر تعداد و نوع ساکنین در خانه‌ها قرار دارند.
فیرر گفته "عامل اصلی آیا این است که سگ یا گربه‌ای در خانه هست؟" ... وقتی که شما یک سگ یا گربه را به منزل خود میاورید، تنها یک موجود پشمالوی بامزه با خود نیاورده‌اید، بلکه میکروبهای در ارتباط با حیوان را نیز آورده‌اید. و هنگامی که آن (میکروب) از سگها می‌آیند، اکثر آن میکروبها احتمالا از دهانشان بیرون می‌تراود.
محققان گفته‌اند "جالب توجه است که جوامع باکتری در گرد و غبار خانگی همچنین می‌تواند بسته به تعداد مردها و زنهای ساکن در خانه متفاوت باشد. این تمایزات ممکن است به دلایل مختلفی نظیر بیولوژی پوست یا شاید بهداشت زنان و مردان باشد." فیرر می‌گوید: "برخی از این باکتری‌ها ممکن است مرتبط به واژن باشند."
به گفته دانشمندان، بسیاری از میکروب موجود در منازل بی ضرر بوده، و برخی حتی ممکن است مفید باشند. فیرر اضافه می‌کند که "برخی از شواهد وجود دارد که قرار گرفتن در معرض سگ و گربه در سنین جوانی در واقع می‌تواند شما را از ابتلا به  آلرژی محافظت کند." مردم نباید از وجود باکتری‌ها و قارچها در منازلشان واهمه داشته باشند – ما دانسته‌ایم که مدت زمان مدیدی است که آنها آنجا هستند. آنها واقعیتی از زندگی هستند.
فیرر گفته: "به هر حال برخی از میکروبها ممکن است علل و باعث آلرژی‌ها باشند. " قدم بعدی این است که بفهمیم کدام خانه‌ها ممکن است باعث بروز بیشتر آلرژی در مردم شود، یا آنها را بیشتر در عرض ابتلا به آلرژی قرار دهد."

منبع:
http://www.livescience.com/51988-what-household-dust-microbes-reveal.html

انتشار این مطلب در:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ورود به سایت


حاضرین در سایت

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم


آخرین مقالات

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

آخرین مطالب

نظریه-ابرزمان
در تمامی طول تاریخ اندیشه همواره تصور فیزیكدان ‌ها و...
تصویرسازی-ذهنی-و-درمان-بیماری-ها
تصویرسازی ذهنی ؛ در طول هر روز هزاران فکر به...
ایده-آل-گرایی،-غرق-شدن-در-آنچه-“باید”-به-جای-آنچه-“هست”
انگارگرایی ، ایده آل گرایی ، تصورگرایی ، مثل گرایی...

ما را دنبال کنید در:

Please install plugin JVCounter!